الیاف چمن مصنوعی

الیاف چمن مصنوعی

الیاف چمن مصنوعی 700 467 سوناراستار

در زمین‌های ورزشی یا زمین‌های بازی حتی حیاط، پشت‌بام و هرجایی که نیاز به زیباسازی و سرسبز کردن دارد، چمن‌های مصنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در هر نوعی از چمن، بافت، ساختار و الیاف چمن مصنوعی متفاوتی وجود دارد که باعث تفاوت در انواع چمن شده است. از نظر نوع بافت، چمن‌های مصنوعی به دو نوع تک بافت و دو بافت تقسیم می‌شوند. چمن مصنوعی دوبافت، نوع جدیدتر چمن مصنوعی است که در ساختار آن از الیاف پلی‌اتیلن و پلی‌پروپیلن استفاده شده است. به همین دلیل است که این نوع چمن‌ها ظاهر شبیه‌تری به چمن‌های طبیعی دارد و نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر هستند. فارغ از برند و نام تجاری چمن مصنوعی، ویژگی فنی چمن از جمله الیاف، بافت و ساختار چمن، انواع مختلفی از این محصول را به وجود آورده است که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. با سونار استار همراه باشید.

انواع الیاف چمن مصنوعی از نظر ظاهر

زمانی که قصد دارید چمنی را برای تجهیز کردن زمین ورزشی استفاده کنید (مانند چمن مصنوعی فوتبالی)، با زمانی که می‌خواهید یک مهدکودک یا حیاطی را با چمن سبز کنید، قاعدتاً نوعی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. علاوه بر ویژگی‌ فنی هر نوع چمن، از لحاظ شکل و شمایل ظاهری نیز چمن‌ها با هم متفاوت هستند. از رنگ‌ها گرفته تا تراکم و نوع الیاف چمن مصنوعی، شاهد متفاوتی خواهید بود که با توجه به نوع کاربری‌تان می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. در این مورد، سونار استار آماده مشاوره و راهنمایی رایگان به شما عزیزان است.

 • چمن مصنوعی با الیاف بیضی شکل: این نوع از چمن، به نسبت انواع دیگر، کاربرد بیشتری دارد. چمن با الیاف دارای سطح مقطع بیضی شکل، در عین نرم و انعطاف‌پذیر بودن، از دوام و استحکام بالایی نیز برخوردار هستند.
 • چمن مصنوعی با الیاف الماسی شکل: سطح مقطع این نوع چمن‌ها شکل الماس دارد. با وجودی که مثل الماس نمی‌درخشد اما بهترین گزینه برای مکان‌های مسکونی و تجاری است. سطح مقطع این چمن‌ها، به صورت چند ضلعی و حالت الماسی شکل است که برای مکان‌های پرتردد مناسب است.
 • چمن مصنوعی با الیاف v شکل: چمن‌های مصنوعی با الیاف وی شکل، از الیاف با دوام و استحکام بالا تشکیل شده است که نسبت به انواع دیگر، از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. اغلب این چمن‌ها در زمین‌های بازی یا ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • الیاف چمن مصنوعی سه بعدی: نوع دیگری از چمن‌های مصنوعی با الیاف سه بعدی شکل هستند که اغلب به صورت w قرار گرفتند. چمن‌ با سطح مقطع سه بعدی، در برابر فشار از مقاومت بالایی برخوردار است و سریعاً بعد از برداشتن فشار به حالت اولیه خود برمی‌گردد. بافت و تارهای این مدل، از دوام بیشتری برخوردار بوده و خاصیت ارتجاعی فوق‌العاده‌ای دارد. به طوری که اگر روی این چمن اجسام سنگین قرار دهید، بعد از برداشتن فشار، چمن سریعاً به حالت اولیه خود برمی‌گردد.
 • چمن مصنوعی تخت: شکل ظاهری این چمن‌ها شبیه به چمن طبیعی است. الیاف این چمن شبیه به سطح مقطع بیضی شکل است با این تفاوت که دو طرف آن صاف شده است. همین تیغه صاف، باعث شده تا چمن، ظاهر طبیعی پیدا کرده باشد. این ساختار، نقطه مرکزی الیاف را قوی‌تر کرده و استحکام آن را بالا برده است. به خاطر شکل ظاهری و شباهتی که این چمن‌ها با مدل چمن‌های طبیعی دارند، اغلب در محوطه از این مدل چمن استفاده می‌شود.
 • الیاف چمن مصنوعی امگا شکل: نوع دیگری از چمن‌های مصنوعی، چمن با الیافی به صورت امگا شکل است. اگر حیوان خانگی دارید، بهترین چمن که ارتفاع الیاف آن نیز کوتاه‌تر است، همین مدل چمن‌های امگا شکل است که آن را برای نگهداری حیوانات خانگی مناسب کرده است.
 • چمن مصنوعی با الیاف سی شکل: چمن‌هایی که به صورت حرف انگلیسی سی شکل هستند، ظاهر طبیعی‌تر و سطح نرم‌تری دارد که آن را برای استفاده در هر کجا مناسب کرده است؛ اما اغلب در محیط‌های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • چمن مصنوعی ام شکل: ساختار محکم این نوع چمن‌های مصنوعی، آن را برای فضاهایی که رفت و آمد در آن بالا بوده، مناسب کرده است. الیاف چمن مصنوعی ام شکل ساختار مستحکم و بادوامی دارد که می‌تواند در فضاهای پرتردد مورد استفاده قرار بگیرد. پیشنهاد میکنیم برای دانستن قیمت چمن مصنوعی حتما به صفحه محصولات سایت سری بزنید.

انواع الیاف چمن مصنوعی از نظر جنس

اگر بخواهیم پس از بررسی سطح مقطع و شکل ظاهری، الیاف چمن مصنوعی را از لحاظ جنس آن‌ها با هم مقایسه کنیم، به سه نوع مختلف می‌رسیم:

 • چمن مصنوعی با الیاف نایلون
 • چمن مصنوعی پلی اتیلن
 • چمن مصنوعی پلی پروپیلن

انواع الیاف چمن مصنوعی

الیاف چمن مصنوعی نایلون

این نوع چمن‌ها نسبت به جنس‌های دیگر، قیمت بالاتری دارد و به صورت سفارشی تولید می‌شود. دوام چمن‌های مصنوعی با الیاف نایلون، فوق‌العاده بالا است و به نسبت انواع دیگر، پایدارتر است؛ اما به علت قیمت بالایی که این نوع جنس دارد، چندان برای فضاهای گسترده مناسب نیست. بهترین گزینه برای محیط‌های پرتردد انتخاب الیاف چمن مصنوعی نایلونی است و در اغلب مناطق گرمسیر استفاده می‌شود چون قادر است دما و حرارت بالا را تحمل کند.

چمن مصنوعی با الیاف پلی اتیلن

چمن‌های پلی اتیلنی، بافت نرم و ظاهر طبیعی دارند که یک سر و گردن بالاتر از محصولات دیگر چمن مصنوعی است. اغلب زمین‌های ورزشی، از چمن مصنوعی با الیاف پلی اتیلن استفاده می‌کند. این جنس از چمن مصنوعی حتی در سخت‌ترین بازی‌ها نیز فرم خود را حفظ می‌کند و به جز برس کشی نیازی به نگهداری خاصی ندارد.

الیاف چمن مصنوعی پلی پروپیلن

برای چمن کاری فضاهای داخلی، چمن‌های با الیاف پلی پروپیلن مناسب است. چون به نسبت انواع دیگر، دوام و استحکام کمتری دارد که آن را برای استفاده در محیط‌های کم تردد مناسب کرده است. به طور کلی می‌توانید آن را به عنوان کف‌پوش مدارس و مهدکودک‌ها و محیط‌های داخلی استفاده کنید. به راحتی و هزینه پایین می‌توانید این نوع چمن مصنوعی را در دکوراسیون داخلی به کار ببرید. البته در مناطق گرم این نوع جنس چمن مصنوعی پیشنهاد نمی‌شود، چون نقطه ذوب پایین‌تری دارد.

در صورتی که قصد تهیه الیاف چمن مصنوعی را دارید و می‌خواهید محیط اطراف‌تان را با آن زیباتر کنید، بهتر است قبل از انتخاب نوع چمن، از مشورت کارشناسان و متخصصان در این زمینه بهره بگیرید. سونار استار با سابقه و تجربه‌ای که در این زمینه کسب کرده است، می‌تواند شما را برای داشتن یک خرید مطمئن و باکیفیت راهنمایی کند.

  تماس پیامک Whatsapp