استفاده از نسل جدید چمنهای لنداسکیپ در زیباسازی محیطهای مسکونی، صنعتی جدید در آمریکای شمالی، اروپا و استرالیا محسوب می‌شود که اکنون شرکتسونار به عنوان نخستین شرکت تخصصی فعال در این زمینه، اقدام به ارایه خدمات به علاقه‌مندان کرده است. بدین منظور و با توجه به اینکه سئوالهای گوناگونی در اذهان متبادر می‌شود، در این بخش به عمده‌ترین سئوالهای مربوط به این مقوله پاسخ داده خواهد شد.

 

  • جنس چمنهای لنداسکیپ شرکت سونار از چیست؟

نسل جدید چمنهای لنداسکیپ از جنس پلی اتیلن و پلی پیلن هستند که همگی از پلیمریزاسیون گاز اتیلن بدست می آیند. پلی اتیلن با داشتن ساختار مولکولی بالاتر، در استفاده نخهای بلند و محکم تر استفاده می شود و پلی پیلن با داشتن ساختاری نرم تر، در تار و پود این نوع چمنها مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی، با ترکیب الیاف پلی اتیلنی و پلی پیلنی خالص و مرغوب، چمنی نرم و بادوام بوجود می آید که زیبایی دوچندانی به محیطهای مسکونی می بخشد.

البته براساس آزمایشهای صورت گرفته در دانشگاه “گنت بلژیک” که دارای لابراتوار مورد تائید فیفا است، الیاف برخی از چمنهای تولید شده در چین دارای رگه هایی از سرب است که این مسئله می تواند برای انسانها آسیب زا باشد. این شرکتها برای افزایش طول عمر و جلب مشتری اقدام به این کار می کنند که شرکتسونار نسبت به این موضوع، آزمایش الیاف و خرید از شرکتهای معتبر تاکید ویژه دارد.

چمنهای لنداسکیپ شرکت سونار همگی به صورت مستقیم از شرکت سی سی گراس که بزرگترین تولیدکننده چمن مصنوعی در دنیا است وارد کشور شده و دارای استانداردهای لازم در زمینه سرب است. برای کسب اطلاع بیشتر از آزمایشهای سربی که بر روی الیاف چمنهای سی سی گراس صورت گرفته به بخش استاندارد و بهداشت مراجعه کنید. (استاندارد و بهداشت )

 

  • چمنهای شرکت سونار محصول کدام کشورها است؟

شرکت سونار هم اکنون نماینده رسمی و انحصاری شرکت سی سی گراس چین است. شرکت سی سی گراس بزرگترین تولید کننده چمن مصنوعی در دنیا است و تنها شرکت آسیایی است که در میان ۹ تولیدکننده برتر فیفا قرار دارد و محصولات این کشور با وجود داشتن قیمت رقابتی و مناسب در کیفیت با محصولات اروپایی برابری می‌کند. این مدعا در مقایسه محصولات بخوبی قابل پذیرش خواهد بود. پس بدین ترتیب محصولات سی سی گراس را با اعتماد بخرید و برای مدت طولانی استفاده کنید.

 

  • برخی معتقدند این محصولات چینی دارای کیفیت مناسب نیستند؟

شاید این سوال بارها تکرار و پرسیده شود، اما در مورد چمنهای لند اسکیپ یافتن پاسخ این سوال چندان سخت نیست. در کیفیت چمنهای لنداسکیپ، چند عامل تاثیرگذار وجود دارد که یکی از آنها کیفیت نخ های بافته شده است. چمنهای لنداسکیپ سی سی گراس همگی دارای کیفیت نخ بین ۵۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ هستند که کیفیتی بسیار عالی در میان همتایان داخلی و خارجی است. این مسئله بخوبی در آزمایشهای صورت گرفته نمایان است. همچنین نکته دیگر تراکم موجود در میان چمنهای لنداسکیپ شرکت سونار، بین ۱۵ تا ۲۴ هزار گره در هر متر مربع است که این تراکم در کمتر نمونه مشابهی در بازار وجود دارد. نکته بعدی بکینگ سه لایه چمنهای سی سی گراس است که عمر و کارآیی چمنها را بالا برده و در قسمت آخر، گارانتی معتبری است که این محصولات دارند و خیال مصرف کننده نهایی را از خرید جنسی مرغوب راحت می کند.

 

  • آیا این محصولات دارای گارانتی معتبری هم هستند؟

بله، براساس تعامل صورت گرفته با بیمه آسیا، کلیه محصولات با بیمه نامه آسیا به مشتریان محترم تقدیم می‌شود. البته صدور بیمه نامه دارای ضوابط خاصی است که باید از سوی خریدار رعایت شود.

 

  • عمر چمنهای لند اسکیپ چقدر است؟

با توجه به اینکه الیاف چمنهای موجود در برابر سایش مقاوم شده اند، چمنهایی که در محیطهای پر تردد قرار دارند، حدود ۱۰ سال کیفیت اصلی خود را به همراه خواهند داشت و در محیطهای کم تردد، عمر این نوع چمنها نامحدود است. البته شرکت سونار چمنهای خود را بین ۳ تا ۵ سال گارانتی می کند.

 

  • آیا این چمنها در برابر نور خورشید و تغییر رنگ، مقاومند؟

کلیه الیاف چمنهای سونار در برابر اشعه خورشید مقاوم شده و به اصطلاح دارای قابلیت آنتی یو وی می‌باشند. بدین ترتیب پوسیدگی و رنگ پریدگی در این محصولات به حداقل رسیده است. البته این مورد نیز از مواردی است که توسط شرکت گارانتی می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد هم می توانید به بخش استاندارد و بهداشت مراجعه کنید.

 

  • تاثیر این محصولات در برابر باران و برف چیست؟

نسل جدید چمنهای لنداسکیپ در محیطهای پر باران و برف نیز مقاوم هستند و حتی با توجه به شیارها و الیافهای موجود، شرایط تسریع در دفع آب را بوجود می آورند. یعنی به فواصل یک متری سوراخ ریزی در زیره چمن وجود دارد که به دفع آب کمک می کند.

 

  • آیا این محصولات قابل شستشو هستند؟

بله این محصولات کاملا قابل شستشو بوده و با شوینده های معمولی پاکیزه می شوند. البته استفاده از مایعات سفید کننده در شستشوی این چمنها ممنوع است.

 

  • آیا این محصولات بوی خاصی هم دارند؟

در ابتدای باز شدن رولهای اصلی چمن، به دلیل نو بودن نخ ها، چند ساعتی بوی ترکیبات پلی اتیلنی به مشام می‌رسد، اما رفته رفته به ویژه در فضاهای باز این نوع چمنها به کفپوشی کاملا بی بو تبدیل می شوند.