آشنایی با محصول جدید و پرکاربردی مثل چمن مصنوعی باعث می شود آگاهی نسبت به این محصول بالا رفته و به فواید و کاربردهای آن دقت بیشتری کنیم. در این مطلب درباره چمن مصنوعی و تاریخچه آن مطالبی را می خوانید.

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی فرشی بافته شده از نخهای پلی‌اتیلنی و پلی پروپیلنی است که برای جایگزینی چمن طبیعی ساخته شده است. این محصول در ابتدا برای مکانهای ورزشی که در آن از چمن طبیعی استفاده می‌شد، تولید و بکارگرفته شد، اما با پیشرفت تکنولوژی در تولید نخ و بافت اینگونه چمنها، اکنون محیطهای مسکونی و تجاری نیز بخوبی از چمن مصنوعی استفاده می‌کنند. هدف اصلی از تولید اینگونه چمنها، کاهش هزینه‌های نگهداری و مصرف آب در چمنهای طبیعی بوده، بطوریکه چمن مصنوعی مشکل بسیاری از زمینهای ورزشی در مکانهای کم آب و کم آفتاب را حل کرده است. البته اگر از محصولات مناسب و استاندارد این محصول استفاده نشود، می‍تواند مضراتی با خود به همراه داشته باشد.

 

تاریخچه ساخت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در ابتدا در دهه ۶۰ میلادی در آمریکا بود که توجه‌ها را به خود جلب کرد، زمانیکه این محصول برای نخستین بار در استادیوم تازه ساز «استرودوم» بکار گرفته شد. شرکت «مونسانتو» که از شرکتهای بزرگ و چندملیتی آمریکا است برای نخستین بار این محصول را تولید و با برند «استرو تورف» به بازار ارایه داد. این برند پیشتاز این محصول در دهه‌های پایانی قرن بیستم بود. اولین نسل این چمنها که در دهه ۶۰ میلادی تولید شد، با نخهای کوتاه درهم تنیده شده و بدون نیاز به پرشونده (سیلیس و خرده لاستیک) بود، اما در طی سالیان، نسلهای دوم و سوم این محصول نیز به بازار ارایه شد. در نسل دوم، چمنهای مصنوعی نیاز به اضافه کردن ماسه‌های سیلیس داشتند، اما در نسل سوم که امروز بکار برده می‌شود، سیلیس و خرده لاستیک در چمنهای با کاربرد ورزشی اضافه می‌شوند.

چمن مصنوعی تزئینی

 

چمن مصنوعی تزئینی نیز سرگذشت خودش را دارد. پس از سرگذشت پر فراز و نشیب چمن مصنوعی ورزشی که دوره‌های رشد و شکوفایی این محصول در ایالات متحده شکل گرفت، در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود که ایالتهای غربی آمریکا به دلیل کمبود و شرایط سخت نگهداری چمنهای طبیعی، شروع به استفاده از چمنهای مصنوعی در محیطهای مسکونی، تجاری و آموزشی کردند. همچنین مصرف چمن مصنوعی به دلیل شرایط آب هوایی مشابه، در استرالیا رو به فزونی نهاد. با پیشرفت تکنولوژی تولید نخهای مختلف و بافت چمنهای مصنوعی، امروزه این محصولات بیشترین شباهت را به چمنهای طبیعی دارند و در بسیاری از مکانها جایگزین بسیار مناسب و به صرفه‌ای برای چمنهای طبیعی هستند.

چمن مصنوعی تزئینی امروزه در مکانهای مختلفی از زمین بازی کودکان در مدارس و محیطهای آموزشی گرفته تا تراس، بالکن و روف گاردن منازل مسکونی و ویلاها، تالارها، رستورانها و هتلها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

بزرگترین مرکز فروش چمن مصنوعی تزئینی در ایران

 

اکنون شرکت ایرانیان سونار، پیشتاز در ارایه، نصب و خدمات پس از فروش انواع چمن مصنوعی تزئینی در ایران است. این شرکت به عنوان نماینده انحصاری شرکت سی سی گراس در ایران، با کیفیت ترین چمنهای موجود در دنیا را با قیمتی بسیار مناسب به علاقه‌مندان ارایه می‌دهد.

علاقه مندان به کسب اطلاع بیشتر از ویدئوهای منتشر شده در کانال آپارات رسمی شرکت ایرانیان سونار، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر از دنبال کنندگان این کانال شوند:

https://www.aparat.com/iraniansonar

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایتهای زیر مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در دفتر تهران تماس حاصل نمائید.

www.sonarstar.com

www.ccgrass.ir

تلفنهای تماس:

۰۲۱۸۸۳۹۷۶۴۲

۰۲۱۸۸۳۹۷۶۵۲

۰۲۱۸۸۴۲۷۲۳۲

۰۲۱۸۶۰۲۷۹۲۴

 

همچنین برای کسب اطلاع از نمایندگی های فروش شرکت چمن مصنوعی، بر روی لینک زیر کلیک کنید:

 

https://sonarstar.com/%D9%85%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4/