جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه میزبان زمین هایی با چمن مصنوعی فوتبال

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه میزبان زمین هایی با چمن مصنوعی فوتبال

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه میزبان زمین هایی با چمن مصنوعی فوتبال 594 347 سوناراستار

جام جهانی ۲۰۱۸ در حالی به روزهای پایانی خود رسیده است  که بازی افتتاحیه این جام بر روی زمینی پوشیده از چمن مصنوعی فوتبال و برای میزبانی بازی روسیه و عربستان در مهمترین ورزشگاه شهر مسکو بود. بازی که در آن روسیه با ۵ گل مهمان خود یعنی عربستان را شکست داد تا هیچ کس باور نکند که در زمینی پوشیده با چمن مصنوعی فوتبال هم می شود در سطح حرفه ای بازی کرد و حتی ۵ گل به ثمر رساند.

مسابقات جام جهانی فوتبال که در سال ۲۰۱۸ در روسیه برپا می شود، در زمین های مصنوعی چمن در ۱۱ شهر برگزار می شود. بیشتر بازیکنان فوتبال که می توانند به جام جهانی بروند، از باشگاه های قوی و سطح اول فوتبال جهان می آید. باشگاه هایی که اغلب مایل به صرف پول زیاد برای آماده سازی زمین هایی با کیفیت چمن طبیعی برای ستاره های خود هستند. برای کسانی که سازگار با بازی در این مکان ها هستند، میدان های مصنوعی چمن در واقع یک آزمون بزرگ است. آزمونی که در جام جهانی ۲۰۱۸ بیشتر از هر میدان رقابتی دیگری به چشم می آید و حتی می تواند آینده صنعت چمن مصنوعی جهان را تحت شعاع قرار دهد.

چرا روسیه برای چمن مصنوعی فوتبال سرمایه گذاری کرده است؟

همانطور که همه ما می دانیم، روسیه دارای عرض ۴۰۰۰ کیلومتر از شمال به جنوب است. اکثر مناطق تحت پوشش چهار منطقه آب و هوایی در منطقه معتدل شمال قرار دارند. در این مناطق آب و هوا متنوع است. اختلاف دما به طور کلی در این کشور زیاد  است، به طوری که متوسط دما در ماه ژانویه ۱۸ تا ۱۰ درجه سانتی گراد است و دمای متوسط در ماه جولای ۱۱-۲۷ درجه سانتیگراد است. روستای Oymyakon واقع در شمال شرقی روسیه نیز یکی از سردترین شهرک های جهان است. متوسط دما در ماه ژانویه -۵۰ درجه سانتیگراد است و پایین ترین در تاریخ -۷۱.۲ درجه سانتی گراد ثبت شده است. در چنین کشور سردی، چمن های طبیعی برای تغذیه مسیر دشواری دارند و هزینه های کاشت و هزینه های نگهداری آن ها بسیار بالا است. بنابراین، در کشور روسیه، بیشتر مناطق از چمن مصنوعی فوتبال استفاده می کنند.

چمن مصنوعی فوتبال آسیب های این ورزش را کمتر می کند

برای مدت طولانی بازیکنان و مربیان فوتبال ادعا می کردند که بازی کردن یا تمرین روی چمن مصنوعی بیشتر احتمال دارد باعث آسیب شود. با این حال، توسعه علم و فن آوری مدرن به استفاده از چمن مصنوعی در مکان های عمومی و زمین های ورزش حرفه ای منجر شده است، اما بحث در مورد اینکه چمن مصنوعی احتمال آسیب را افزایش می دهد به چه نتیجه ای رسیده؟

مطالعات نشان داده اند که چمن مصنوعی دارای برخی از ویژگی های کلیدی است که به کاهش فشار روی مفاصل کمک می کند.  به همین دلیل است که محبوبیت و توسعه چمن، از طریق بهبود مداوم و نوآوری، از زمین های دبستانی ابتدایی و مدرسه به ورزشگاه های خیابانی، ورزشگاه ها و استادیوم های اجاره ای، از ورزشگاه های عادی تا زمین های حرفه ای گلف و در نهایت به مسابقات فوتبال جام جهانی یعنی بالاترین سطح فوتبال در جهان کشیده شده است. این اتفاقی است که آینده بزرگی را برای صنعت چمن مصنوعی دنیا رقم می زند و جهان را سبز تر از آنچه امروز هست می کند.

    تماس پیامک Whatsapp