نسل جدید بکینگ چمن مصنوعی شرکت ایرانیان سونار وارد بازار شد

نسل جدید بکینگ چمن مصنوعی شرکت ایرانیان سونار وارد بازار شد

نسل جدید بکینگ چمن مصنوعی شرکت ایرانیان سونار وارد بازار شد 1024 683 سوناراستار

بکینگ چمن مصنوعی یا در اصلاح عامیانه لایه پشتیبان چمن مصنوعی نقش مهمی را در حفظ حالت و استحکام این محصول ایفا می‌کند. لایه‌ های بکینگ انواع مختلفی دارند و از جنس‌های متفاوتی هم ساخته شده است.

از طرفی جنس این لایه نسبت به شرایط آب و هوایی متفاوت  تغییر می‌کند و بر استحکام چمن مصنوعی تاثیر می‌گذارد. از این رو شرکت ایرانیان سونار با وارد کردن نسل جدیدی از چمن مصنوعی با بکینگ سه لایه‌ ZRBL گام مهمی در افزایش کیفیت چمن‌های مصنوعی برداشته است که در ادامه توضیحات آن را می‌خوانید.

نسل جدید بکینگ چمن مصنوعی سه لایه ZRBL چه وجه تمایزی دارد؟

اگر لایه بکینگ چمن مصنوعی را مانند زیره کفش در نظر بگیریم، هر چه این لایه نرمتر باشد انعطاف پذیری‌ آن هم بالاتر می‌رود. اما تنها انعطاف پذیری امتیاز مثبتی برای یک چمن مصنوعی به حساب نمی‌آید.

بلکه وظیفه اصلی لایه بکینگ چمن مصنوعی استحکام بخشیدن، حفظ یکپارچگی  و جلوگیری از سوراخ شدن یا پاره شدن چمن است.  طرفی برخی شرکت‌ها برای پایین آوردن قیمت و یا نرمی بیشتر چمن، از بکینگ‌های دولایه و یا حتی یک لایه استفاده می‌کنند. این در حالی است که شرکت سی سی گراس تنها شرکت ارایه کننده چمن مصنوعی با بکینگ سه لایه است.

بدیهی است که بکینگ سه لایه قوی‌تر و خشک‌تر از بکینگ‌های دیگر می‌شود. از طرفی برخی مواد به کار رفته در ساخت آن نسبت به شرایط آب و هوایی خاورمیانه و ایران واکنش نشان می‌دهد و باعث خشکی بیشتر آن می‌شود. این مسئله تا کنون توسط کارشناس‌های ما در شرکت ایرانیان سونار به دقت بررسی شده و برای رفع آن به دنبال راهکارهای جدید بوده‌ایم.

به همین دلیل در جدیدترین خرید خود از نمایندگی اصلی سی سی گراس بیش از ۵۰ هزار مترمربع چمن مصنوعی این شرکت را با جدیدترین نسل بکینگ یعنی بکینگ ZRBL  وارد ایران کرده‌ایم. این بکینگ سه لایه است و طبق آزمایش‌های معتبر انجام شده در آزمایشگاه‌های شرکت سی سی گراس در شرایط آب و هوایی ایران به خوبی جواب می‌دهد و مانند قبل خشک نمی‌شود.

ما در شرکت ایرانیان سونار علاوه بر پشیبانی محصولات خود با گارانتی‌های معتبر، همواره در تعاملی پیوسته با خریداران هستیم و مسائل آن‌ها را به دقت بررسی می‌کنیم تا بتوانیم در خدمت رسانی هرچه بهتر گام‌های موثری برداریم.

لایه مشکی بکینگ چمن مصنوعی چه کارایی دارد؟

لایه مشکی پشتیبان که در اصطلاح به آن بکینگ چمن مصنوعی می‌گویند همان لایه مشکی رنگ است که نخ‌های چمن مصنوعی بر روی آن بافته می‌شوند. لایه‌ای که بین سطح زمین ( از هر جنس و موادی که باشد   از جمله خاک، آسفالت، شن و ماسه، سرامیک و ….) و نخ‌های چمن مصنوعی قرار می‌گیرد و نقش اصلی را در نصب چمن مصنوعی بر روی هر سطحی ایفا می‌کند.

این لایه در کارخانه هایی با سطح کیفی عادی از رزین مصنوعی، پلی استر و پلاستیک های بازیافت شده ساخته می‌شود. در مقابل کارخانه‌هایی که بکینگ با کیفیت را برای چمن مصنوعی تولید می‌کنند از سیم تایر در ترکیب این محصول استفاده می‌کنند.

بکینگ با کیفیت برای کاربردهای ورزشی و خصوصا زمین های فوتبال به کار می‌رود چرا که چمن‌های مصنوعی به کار رفته در زمین ‌های فوتبال نیازمند دوام و مقاومت بالاتری هستند.