آیا چمن مصنوعی در مقابل آتش مقاوم است؟

آیا چمن مصنوعی در مقابل آتش مقاوم است؟

آیا چمن مصنوعی در مقابل آتش مقاوم است؟ 1000 500 سوناراستار

به عنوان کاربری که قصد خرید چمن مصنوعی برای پوشاندن سطحی از محیط را با این محصول دارید مهمترین سوالی که ممکن است مطرح شود قابلیت اشتعال و آتش گرفتن چمن مصنوعی است. محصولی که با ترکیب‌های شیمیایی و آلی از کوچکترین مساحت تا بزرگترین زمین های ورزشی و بازی را در شرکت‌ها، مهدکودک‌ها، ورزشگاه‌ها، منازل و …. می‌پوشاند.

آیا چمن مصنوعی آتش می‌گیرد؟‌ آیا مانند چمن طبیعی در صورت شعله ور شدن، آتش به سرعت در تمام سطح آن پخش می‌شود؟ این سوال‌ها و بسیاری سوال دیگر درباره مقاومت چمن مصنوعی در برابر آتش گرفتن نیاز به پاسخی شفاف دارد که در ادامه می‌خواهیم به آن‌ها جواب دهیم.

محصولات چمن مصنوعی مصنوعی مقاوم در برابر آتش هستند. برخی از تولید کنندگان نیز  در حال حاضر به تولید محصولات مصنوعی چمن که به طور خاص طراحی شده اند،  با عنوان های “مقاوم در برابر آتش” و یا “مقاوم در برابر آتش برای استفاده در مناطق با خطر آتش سوزی” روی آورده اند.

در حالی که این بدان معنی است که چمن مصنوعی شما برای مدت زمان طولانی آتش سوزی نمیکند و با شعله های قابل رؤیت سوزاند، این بدان معنا نیست که چمن شما تولید می شود و آتش سوزی ناپدید می شود.

محصولات چمن مصنوعی مقاوم در برابر آتش هستند، و برخی از تولید کنندگان در حال حاضر تولید محصولات مصنوعی چمن که به طور خاص طراحی شده اند به عنوان مقاوم در برابر آتش و یا مقاوم در برابر آتش برای استفاده در مناطق با خطر آتش سوزی.

در حالی که این بدان معنی است که  شما برای مدت زمان طولانی در آتش نمی‌سوزد و شعله‌ ور نمی‌شود، بلکه با بالارفتن دما به تدریج ذوب می‌شود. همچنین این بدان معنا نیست که چمن مصنوعی تولید می شود تا از گسترش آتش سوزی جلوگیری کند.

چمن مصنوعی و مقاومت در برابر آتش

در حالی که چمن مصنوعی مقاوم در برابر آتش است، حرارت بالا آن را ذوب می‌کند و سوزاند. این به این معنی است که آتش سوزی های آتشفشانی که بر روی چمن  قرار می گیرند ( مانند ته سیگار، تکه‌های آتش باربیکیو، راندن ماشین‌های موتوری روی چمن و …)  باعث ایجاد پراکنده های ذوب شده می شوند و آتش سوزی مجاور چمن شما، به تدریج مناطق بزرگتر را در بر می‌گیرد و می سوزاند.

حتی ممکن است که کل چمن خود را از گرما یا شعله های آتش سوزی در نزدیکی آن از دست بدهید و سرمایه گذاری بلند مدت ۱۵ تا ۲۰ ساله تان از بین برود. همچنین ممکن است آتش سوزی در داخل یک چمن مصنوعی پرش کند تا به درختان، گیاهان، پوششهای زمینی یا سازه های قابل اشتعال محیط اطراف برسد.

بنابراین بخش مهمی از حفاظت از چمن مصنوعی به دور نگه داشتن آن از وسایل آتش زا مربوط می‌شود. این درحالی است که در اثر اتش گرفتن سطح پوشیده شده با چمن طبیعی با سرعت خیلی زیاد اتش در کسری از ثانیه گسترده می‌شود و تمام سطح را از بین می‌برد.

از آنجا که این محصول مقاوم در برابر آتش سوزانده می شود، مهم است که کوره های کباب، کوره های آتش نشانی و دیگر فاکتور ها فاصله ای امن از چمن خود برای جلوگیری از آسیب دیدن داشته باشید. این موضوع ایده خوبی برای جلوگیری از سیگار کشیدن در چمن مصنوعی نیز است.

خوشبختانه، اگر یک یا چند بخش از چمن شما ذوب شده یا دارای آسیب آتش است، چمن می تواند تعمیر شود و دوباره به کیفیت اولیه برگردد.

شرکت ایرانیان سونار نیز تنها نماینده رسمی شرکت سی سی گراس در ایران است که چمن‌های مصنوعی با کیفیت برتر جهانی را عرضه می‌کند. ما در ایرانیان سونار تلاش می‌کنیم تا بهترین و با کیفیت‌ترین محصول را با  خدمات پس از فروش ایده‌آل در خدمت مشتریان خود قرار دهیم. علاوه بر آن با وبلاگ ایرانیان سونار در کنار شما هستیم تا گامی برای معرفی  هر چه بیشتر چمن مصنوعی و افزایش اطلاعات مشتریان درباره این محصول برداریم. سونار استار را به دوستان خود معرفی کنید چرا که ما به همراهی شما مفتخریم.

    تماس پیامک Whatsapp