چمن مصنوعی در تابستان چقدر داغ می ­شود؟

چمن مصنوعی در تابستان چقدر داغ می ­شود؟

چمن مصنوعی در تابستان چقدر داغ می ­شود؟ 580 440 سوناراستار

چمن مصنوعی تزیینی یک کفپوش ماندگار است که تا سال­ های سال در محل نصب شده قابلیت استفاده دارد. اگر شما فضای باز را برای استفاده از چمن مصنوعی انتخاب کرده ­اید، این دغدغه مهمی است که آیا چمن مصنوعی در تابستان قابل استفاده است؟ آیا دمای آن در تابش آفتاب آنقدر بالا می­رود که راه رفتن روی آن سخت شود؟ این مطلب تصمیم دارد پاسخ کاملی را به این سوال دهد.

چمن مصنوعی گرم می شود ولی داغ نه

چمن مصنوعی مانند همه موادی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند، به دلیل مواد پلاستیکی که در ساختار خود دارد، نسبت به چمن مصنوعی با دمای بیشتری تحت تاثیر گرما قرار می ­گیرد. اما این به این معنی نیست که چمن مقاومت خود را در برابر گرما از دست می­ دهد یا تغییر شکل می ­دهد. همچنین این به این معنا نیست که چمن مصنوعی بیش اندازه داغ می شود و امکان استفاده از آن از بین می رود. اما باید این نکته را هم در نظر داشت که چمن مصنوعی در مقایسه با الیاف محیطی مصنوعی دیگر از جمله بلوک، آسفالت، کفپوش ­های پلاستیکی، سنگ و فلز کمتر داغ می­­ شود و کمتر دمای زیاد را در خود نگه می­­ دارد.

البته میزان گرم شدن چمن مصنوعی به عامل اصلی گرما هوا بستگی دارد و متناسب با آن تغییر می­ کند. این نکته را هم باید در نظر داشت که چمن مصنوعی نسبت به اشعه UV مقاوم است و سلامتی استفاده کنندگان را در مقابل نور خورشید تضمین می­ کند.

حتما بخوانید: راهنمای خرید چمن مصنوعی بالکن

رابطۀ جنس چمن مصنوعی با میزان گرم شدن آن

آنچه در هنگام خرید چمن مصنوعی اهمیت دارد، توجه به ویژگی های محیطی است که قصد استفاده از چمن مصنوعی را در آن دارید. سی سی گراس به عنوان بزرگترین تولید کننده چمن های مصنوعی تزئینی در جهان با به کارگرفتن فناوری های جدید چمن مصنوعی در مدل های مختلف برای محیط های متفاوت تولید کرده است. برای مثال جنس نخ به کار گرفته شده در چمن مصنوعی مدل بریز از موادی تشکیل شده است که در دمای بالا کمتر گرم می­شوند. همچنین مدل های دیگری که نخ ­های ریز با تراکم کمتر دارند از مدل های مناسب برای به کار گیری در محیط های گرمسیر هستند.

حتما بخوانید: بهترین چمن پشت بام

برای خنک کردن چمن مصنوعی در تابستان چه کنیم؟

یکی از راه های خنک نگه داشتن چمن مصنوعی استفاده از سایبان در محدوده هایی است که رفت و آمد بیشتری روی آن انجام می شود. همچنین شستشو با شلنگ و خنک نگه داشتن با آبپاش ­ها می­ تواند به کم شدن دمای سطح چمن مصنوعی کمک کند.