نکاتی که قبل از خرید چمن مصنوعی باید بدانیم

نکاتی که قبل از خرید چمن مصنوعی باید بدانیم

نکاتی که قبل از خرید چمن مصنوعی باید بدانیم 1024 683 سوناراستار

چمن مصنوعی از کالاهایی است که جزو اقلام مورد نیاز هر روزه ما نیست و ممکن است در طول زندگی فقط یکبار به خرید چمن مصنوعی اقدام کنیم. در نتیجه لازم است با اطلاعات کامل سراغ خرید آن برویم و قبل از خرید پاسخ همه سوال‌های خود را پیدا کرده باشیم. در این مطلب از وبلاگ سونار استار قصد داریم به پاسخ سوال‌هایی که قبل از خرید چمن مصنوعی و همچنین درباره مراحل نصب و خدمات پس از فروش آن ممکن است برایتان پیش بیاید پاسخ دهیم:

قبل از خرید چمن مصنوعی این نکات را در نظر بگیرید:

هر چقدر که درباره انواع فرش و موکت اطلاعات زیادی در بازار موجود است و هر چقدر که هر کدام از ما به اندازه کافی می‌دانیم از یک فرش یا موکت چه می‌خواهیم، اما درباره چمن مصنوعی وضعیت کمی متفاوت است.

اگر در خیابان راه برویم و عابران بپرسیم که تا حالا روی یک چمن مصنوعی راه رفته‌اید؟‌یا تا کنون چمن مصنوعی را از نزدیک لمس کرده‌اید؟ یا اصلا فکر می‌کنید چمن مصنوعی به چه دردی می‌خورد؟ احتمالا پاسخ‌های مثبت بسیار کم خواهد بود.

این موضوع دلایل زیادی از جمله اینکه نیاز به مصرف این کلا در بین ما ایرانی‌ها احساس نشده‌ است. اما با گسترش استفاده از چمن مصنوعی در جهان و حتی وضع قوانینی مبنی بر لزوم استفاده از آن به جای چمن طبیعی، حالا زمان آن رسیده است که نسبت به این محصول و نسبت به خرید چمن مصنوعی آن اطلاعات کسب کنیم. اطلاعاتی که دوام و کارایی چمن مصنوعی را برایمان بیشتر می‌کند و باعث رضایت استفاده از آن می‌شود. از جمله:

 • نمونه‌های رایگان که در استندهای فروشگاهی قرار داده شده را از نزدیک مشاهده و مقایسه کنید
 • در مقابل تضمینی که به شما ارایه می‌شود اطمینان حاصل کنید
 • خدمات پس از فروش شرکت‌ها را با هم مقایسه کنید و در نتیجه گیری نهایی لحاظ کنید
 • هنگام مقایسه قیمت، از هزینه به ازای متر مربع استفاده کنید. مراقب باشد که با معیارهای دیگر هزینه سنجی، مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوید.
 • در مورد نحوه تحویل و هزینه حمل و نقل پرس و جو کنید زیرا هزینه نهایی آن می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بگذارد

قبل از درخواست خدمات نصب این نکات را در نظر بگیرید:

مهمترین مرحله پس از خرید چمن مصنوعی، نصب آن است. خرید چمن مصنوعی از یک شرکت معتبر این تضمین را به شما می‌دهد که متخصصان شرکت محصول خریداری شده را به دقت نصب کنند. همینطور نوع چسب استفاده شده برای نصب چمن مصنوعی بسیار مهم است. چسبی که با لایه بکینگ همخوانی داشته باشد، به چمن آسیب نزند و متناسب با زیرسازی موجود به کار گرفته شده باشد. بنابراین بهتر است با رعایت نکات زیر هنگام خرید چمن مصنوعی از خدمات نصب آن اطمینان کامل حاصل کنید:

 • برای مشاهده نمونه کارها از تاسیسات چمن اخیر شرکت درخواست کنید.
 • به دنبال شواهدی از نمونه های شرکت باشید که تضمین کند تیم تامین کننده دارای تجربه است.
 • یک باغ یا نمایشگاه مجلل که شرکت مورد نظر تجهیز کرده است بازدید کنید
 • از آن‌ها بخواهید که درباره نوع مواد مصرفی در کارخانه‌های تولیدی‌شان برایتان توضیح دهند.
 • بپرسید آیا هزینه های اضافی برای پایه، سطح بندی و آماده سازی وجود دارد.
 • تقاضای تقسیم قیمت را از شرکت خدمات دهنده داشته باشید. (هزینه چمن مصنوعی و هزینه خدمات نصب)