نخ‌های ریز در ساختار چمن مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟

نخ‌های ریز در ساختار چمن مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟

نخ‌های ریز در ساختار چمن مصنوعی چیست و چه کاربردی دارد؟ 848 567 سوناراستار

در چمن‌ های طبیعی ساختار و ذرات طبیعی تشکیل دهنده هستند که باعث انعطاف پذیری هر چه بیشتر ساقه چمن می‌شوند. انعطاف پذیری ای که به دلیل ساختار مصنوعی در چمن های غیرطبیعی به اندازه چمن‌های طبیعی وجود ندارد، اما کارخانه‌ها و آزمایشگاه‌های آن‌ها در صدد هر چه بالاتر بردن آن هستند. منظور از این انعطاف پذیری خاصیت برگشت پذیری چمن است. در این مطلب قصد داریم درباره ساختار چمن مصنوعی و نخ های ریزی که بین گره های آن وجود دارد توضیح دهیم که در ادامه میخوانید.

یکی از ویژگی‌های چمن مصنوعی با کیفیت این است که وقتی توسط وزنه‌ای به آن نیرو وارد می‌شود بلافاصله تیغه‌های چمن به جای اول خود بازگردند و در حالت خوابیده باقی نمانند. بکینگ یا به اصطلاح پشتوانه چمن مصنوعی، یعنی همان لایه زیرین که نخ‌های مصنوعی روی آن بافته می‌شوند تا ساختار چمن مصنوعی شکل بگیرد، از عناصری است که در تعیین میزان این انعطاف پذیری نقش دارد.


عامل دیگر در حفظ ساختار چمن مصنوعی چیست؟

عامل دیگر تراکم و میزان پر بودن چمن است. وقتی به یک تکه از ساختار چمن مصنوعی دقت کنید علاوه بر لایه زیرین آن که مشکی رنگ است و نخ‌های اصلی آن که سبز رنگ است، نخ‌هایی نازک‌تر، ریز‌تر، کوتاه‌تر و درهم‌تنیده‌تر بین نخ‌های اصلی چمن می‌بینید که در اصطلاح انگلیسی به آن‌ها infill گفته می‌شود و برای هر چه پر بیشتر پر کردن چمن به کار می‌روند.

این‌ها اضافه نیستند یا مثل چمن‌های طبیعی علف هرز به حساب نمی‌آیند، بلکه بخش مهمی از اجزای چمن مصنوعی هستند و وظیفه پر کردن و انعطاف بیشتر این محصول را بر عهده دارند. Infill به چمن مصنوعی این خاصیت را می‌دهد که حس راه رفتن روی چمن طبیعی را تداعی کند، به همان پایداری و به همان انعطاف پذیری. یکی دیگر از ویژگی‌های انباشت یا همان infill این است که باعث یکپارچگی چمن در برابر باد و تکه تکه شدن یا کنده شدن می‌شود، به آن انسجام می‌دهد و بر پایداری چمن در برابر آسب‌ها اضافه می‌کند.

تمرکز اصلی شرکت ایرانیان سونار بر روی عرضه انواع چمنهای مصنوعی تزئینی است و در این رابطه بازارسازی‌های مختلفی در حوزه‌هایی انجام داده که تاکنون سایر شرکتهای فعال در این حوزه‌ها ورود نکرده‌اند. یکی از مهمترین و شاید سخت‌ترین حوزه‌های ورود شرکت ایرانیان سونار، ورود به حوزه خرده فروشی و فروشگاه‌های زنجیره است. این مسئله باعث شده تا قطعه‌های کوچک تر چمن مصنوعی، بیشتر و راحت تر در دسترس مردم برای خرید قرار گیرد و افراد بیشتری با انواع کاربری آن آشنا شوند.کانال

علاقه مندان به کسب اطلاع بیشتر از ویدئوهای منتشر شده در کانال آپارات رسمی شرکت ایرانیان سونار، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر از دنبال کنندگان این کانال شوند:

https://www.aparat.com/iraniansonar

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایتهای زیر مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در دفتر تهران تماس حاصل نمائید.

www.sonarstar.com

تلفنهای تماس:

۰۲۱۸۸۳۹۷۶۴۲

۰۲۱۸۸۳۹۷۶۵۲

۰۲۱۸۸۴۲۷۲۳۲

۰۲۱۸۶۰۲۷۹۲۴