چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی چیست؟ 640 480 سوناراستار

آشنایی با محصول جدید و پرکاربردی مثل چمن مصنوعی باعث می شود آگاهی نسبت به این محصول بالا رفته و به فواید و کاربردهای آن دقت بیشتری کنیم. در این مطلب درباره چمن مصنوعی و تاریخچه آن مطالبی را می خوانید.

چمن مصنوعی چیست؟

چمن مصنوعی فرشی بافته شده از نخهای پلی‌اتیلنی و پلی پروپیلنی است که برای جایگزینی چمن طبیعی ساخته شده است. این محصول در ابتدا برای مکان های ورزشی (تحت عنوان چمن مصنوعی ورزشی) که در آن از چمن طبیعی استفاده می‌شد، تولید و بکارگرفته شد، اما با پیشرفت تکنولوژی در تولید نخ و بافت اینگونه چمن ها، اکنون محیط های مسکونی و تجاری نیز بخوبی از چمن مصنوعی تزئینی استفاده می‌ کنند. هدف اصلی از تولید این گونه چمن ها، کاهش هزینه‌ های نگهداری و مصرف آب در چمن های طبیعی بوده، به طوری که چمن مصنوعی ورزشی مشکل بسیاری از زمین های ورزشی در مکان های کم آب و کم آفتاب را حل کرده است. البته اگر از محصولات مناسب و استاندارد این محصول استفاده نشود، می‍تواند مضراتی با خود به همراه داشته باشد.

تاریخچه ساخت چمن مصنوعی

چمن مصنوعی در ابتدا در دهه ۶۰ میلادی در آمریکا بود که توجه‌ ها را به خود جلب کرد، زمانی که این محصول برای نخستین بار در استادیوم تازه ساز «استرودوم» بکار گرفته شد. شرکت «مونسانتو» که از شرکت های بزرگ و چند ملیتی آمریکا است برای نخستین بار این محصول را تولید و با برند «استرو تورف» به بازار ارایه داد. این برند پیشتاز این محصول در دهه‌ های پایانی قرن بیستم بود. اولین نسل این چمن ها که در دهه ۶۰ میلادی تولید شد، با نخ های کوتاه درهم تنیده شده و بدون نیاز به پرشونده (سیلیس و خرده لاستیک) بود، اما در طی سالیان، نسلهای دوم و سوم چمن مصنوعی نیز به بازار ارایه شد. در نسل دوم، چمن های مصنوعی نیاز به اضافه کردن ماسه‌ های سیلیس داشتند، اما در نسل سوم که امروز بکار برده می‌شود، سیلیس و خرده لاستیک در چمن های با کاربرد ورزشی اضافه می‌شوند.

چمن مصنوعی تزئینی

چمن مصنوعی تزئینی نیز سرگذشت خودش را دارد. پس از سرگذشت پر فراز و نشیب چمن مصنوعی ورزشی که دوره‌های رشد و شکوفایی این محصول در ایالات متحده شکل گرفت، در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود که ایالت های غربی آمریکا به دلیل کمبود و شرایط سخت نگهداری چمن های طبیعی، شروع به استفاده از چمن های مصنوعی در محیط های مسکونی، تجاری و آموزشی کردند. همچنین مصرف چمن مصنوعی به دلیل شرایط آب هوایی مشابه، در استرالیا رو به فزونی نهاد. با پیشرفت تکنولوژی تولید نخ های مختلف و بافت چمن های مصنوعی، امروزه این محصولات بیشترین شباهت را به چمن های طبیعی دارند و در بسیاری از مکان ها جایگزین بسیار مناسب و به صرفه‌ای برای چمن های طبیعی هستند.

چمن مصنوعی تزئینی امروزه در مکان های مختلفی از زمین بازی کودکان در مدارس و محیط های آموزشی گرفته تا تراس، بالکن و روف گاردن منازل مسکونی و ویلاها، تالارها، رستوران ها و هتل ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بزرگترین مرکز فروش چمن مصنوعی تزئینی در ایران

اکنون شرکت ایرانیان سونار، پیشتاز در ارایه، نصب و خدمات پس از فروش انواع چمن مصنوعی تزئینی در ایران است. این شرکت به عنوان نماینده انحصاری شرکت سی سی گراس در ایران، با کیفیت ترین چمن های موجود در دنیا را با قیمتی بسیار مناسب به علاقه‌مندان ارایه می‌دهد.

علاقه مندان به کسب اطلاع بیشتر از ویدئوهای منتشر شده در کانال آپارات رسمی شرکت ایرانیان سونار، می‌توانند با مراجعه به لینک زیر از دنبال کنندگان این کانال شوند:

https://www.aparat.com/iraniansonar

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایتهای زیر مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در دفتر تهران تماس حاصل نمائید.

www.sonarstar.com

تلفنهای تماس:

۰۲۱۸۸۳۹۷۶۴۲

۰۲۱۸۸۳۹۷۶۵۲

۰۲۱۸۸۴۲۷۲۳۲

۰۲۱۸۶۰۲۷۹۲۴