استاندارد و بهداشت چمن مصنوعی

  تاثیر اشعه‌های مضر آفتاب بر چمن مصنوعی

اشعه‌های مضر آفتاب می‌توانند به چمن مصنوعی آسیب بزنند. چمن های مصنوعی که در هوای آزاد نصب شده‌اند به صورت مداوم با نور خورشید در ارتباط هستند. درحقیقت اشعه‌های مضر آفتاب باعث رنگ پریدگی و کاهش استقامت این چمن‌ها می‌شوند. بنابراین همانطور که پوست ما در برابر اشعه‌های مضر خورشید به محافظت نیاز دارند، چمن مصنوعی نیز نیازمند محافظت است تا سبزی و کارآیی بیشتری داشته باشند. در این راستا محصولات CC GRASS ضمن داشتن مواد ضد اشعه‌های مضر خورشید، آزمایشهای مورد نظر در این رابطه را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

محصولات تزئینی شرکت CC GRASS توانسته با موفقیت آزمایشهای آنتی یو وی را پشت سر بگذارند، به طوریکه این محصولات در شرایط به شدت گرم، خشک و بیابانی تا دو سال بدون تغییر رنگ و کیفیت باقی می‌مانند. این درحالی است که شرکت CC GRASS کیفیت رنگ و استقامت محصولات تزئینی خود را تا هفت سال تضمین می‌نماید.

براساس آزمایشهای نهایی صورت گرفته در طول ۱۰ سال استفاده از چمن مصنوعی ایرانیان سونار در هوای باز، تنها ۳۰ درصد رنگ این محصولات عوض خواهد شد.

آیا چمن مصنوعی برای سلامت افراد مضر است؟

مواد آلی تشکیل دهنده در تولید برخی محصولات می‌توانند برای بدن مضر باشند، اما آیا همانطور که برخی اعلام می‌کنند، در چمن مصنوعی هم مواد آلی همچون سرب بکار رفته است؟

سرب یکی از مواد سمی موجود در طبیعت است که حتی می‌تواند به صورت گاز در هوا جریان داشته باشد. این ماده همچنین بر روی دستگاه تنفسی و عصبی بدن تاثیر منفی دارد و کودکان درحال رشد، این ماده سمی را بیشتر به خود جذب می‌کنند.

در این راستا محصولات CC GRASS با رعایت استاندارد موسوم به شماره ۵۶ کالیفرنیا، سطح سلامت محصولات خود را حفظ کرده است. این استاندارد بالاترین استاندارد رعایت سرب در محصولات در جهان است.

بنابراین چمن مصنوعی ساخت شرکت سی سی گراس را با اطمینان خاطر خریداری کنید.

محصولات تزئینی و غیرورزشی CC GRASS آزمایشهای سلامت زیر را طی کرده‌اند:

substance of high concern

RoHS: No hazardous substance

No 8 kinds of heavy metal

Lead free

جدول زیر نتایج آزمایشهای محصولات CC GRASS را به نمایش گذاشته است

تماس پیامک Whatsapp