نحوه نصب چمن مصنوعی

خریدار محترم، چمن مصنوعی کفپوشی شبیه موکت است که قابلیت‌های فراوانتری نسبت به سایر کفپوشهای مشابه به ویژه در هوای آزاد دارد. این محصول براحتی در هر مکانی قابل استفاده است و نصب آن نیز براساس سلیقه مشتری چندان دشوار نیست. برای جلوگیری از هزینه‌های اضافی نصب، لطفا به نکات زیر در رابطه با نصب چمن مصنوعی توجه کنید.

زیرسازی چمن مصنوعی

نخستین نکته در مورد نصب چمن مصنوعی این است که این محصول را بر روی چه سطحی می‌خواهید استفاده کنید. به صورت کلی دو نوع زیرسازی چمن مصنوعی وجود دارد. زیرسازی سخت یا Bound و یا زیرسازی غیرسخت یا Unbound. زیرسازی‌های سخت شامل بتون، آسفالت، کاشی، موزائیک، سرامیک و یا هر سطح سخت و محکم دیگر هستند که براحتی می‌توان چمن مصنوعی را بر روی آنها نصب کرد. در این نوع زیرسازی‌ها تنها باید سطح کار را تمیز و برای نصب آماده کنند.

در سطوع غیرسخت، مانند باغچه‌ها و خاکهای دانه‌بندی شده، ابتدا باید زمین عاری از علوفه و سایر گیاهان شود. سپس از شن و ماسه‌های دانه‌بندی شده باید استفاده کرد. پس از ریختن شن و ماسه‌های دانه بندی شده در زمین، محل نصب باید کوبیده یا کامپکت شود. سپس زیر چمن یک لایه ۲۵۰ گرمی ژئوتکسایل انداخت و چمن را نصب کرد. در نصب اینگونه زیرسازیها می‌توان از میخهای بلند استفاده کرد.

برشکاری

رولهای استاندارد چمنهای لنداسکیپ سی سی گراس، دو متر (عرض) در ۱۵ متر (طول است)، بنابراین در بسیاری از مکانها باید براساس ابعاد، برشکاریهای لازم صورت گیرد تا چمن همه سطح را پوشش دهد. خریداران می‌توانند براساس مکانی که برای نصب درنظر گرفته‌اند، چمن را برش دهند و کنار هم بر روی زمین پهن کنند. در این بخش برش حتما باید از فاصله بندهای چمن باشد.

اورلب

اوورلب در حقیقت به لب به لب کردن چمنها برای آغاز چسبکاری گفته می‌شود. پس از برشکاری چمن برای محل نصب، تکه‌های چمن در خاب همسو باید کنار هم قرار گیرند. در این مقطع احتمال دارد بخاطر کج شدن برشکاری اولیه، دو لب چمن کنار هم به صورت مماس قرار نگیرند که در این مقطع باید با کاتر لبه‌های اضافی را برای قرار گرفتن دقیق دو لبه کنار هم برید.

چسب زنی

بعد از اوورلب کردن چمن که تاکید می‌شود خواب چمن باید هم جهت باشد، بین دو بخش چمن یک نوار اتصال به عرض ۲۰ سانتی متر قرار می‌دهیم و این نوار را به طور کامل به چسب مورد تائید شرکت که مخصوص چسباندن چمن مصنوعی است، آغشته می‌کنیم. سپس چمن را به آهستگی روی این نوار قرار می‌دهیم. پس از این کار چمن چسبانده شده باید بی حرکت بماند تا چسب خشک شود. اگر نمی دانید چسب چمن مصنوعی چیست پیشنهاد میکنیم حتما این صفحه را بخوانید.

نصب نهایی بر روی زمین

بعد از اینکه تکه‌های مختلف چمن براساس ابعاد مورد نظر ما به یکدیگر چسبانده شد، باید گوشه‌های اطراف چمن را با همان چسب مخصوص چمن بر روی زمین چسباند. در این بخش یا می‌توانیم همه دور چمن را بر روی زمین بچسبانیم و یا اینکه نقاط مشخصی را بر روی زمین چسب بزنیم. البته در برخی از روشها از میخ و یا پیچ هم برای نصب نهایی می توان استفاده کرد.

 

نکات نصب چمن مصنوعی روی سیمان

نصب چمن مصنوعی روی سطح سخت همانند سیمان، سنگ، سرامیک و … بسیار راحت تر از نصب آن بر روی سطح نرم و خاکی است چرا که استفاده از موارد فوق به عنوان زیرساز چمن مصنوعی عمل کرده و بسیاری از عملیات مربوط به زیرسازی را مرتفع می کنند. اگر شما نیز می خواهید نصب چمن مصنوعی روی سیمان یا سایر سطوح سخت را انجام دهید باید مراحل ذیل را انجام داده و به نکات آن توجه کنید.

  1. در مرحله اول باید محل نصب چمن مصنوعی را مشخص نمود. اگر می خواهید تراس، بالکن یا حیات خلوت را با چمن مصنوعی پوشش دهید نیازی به چسب کاری و میخ های فلزی نیست.
  2. برای نصب چمن مصنوعی در حیاط و باغ یا فضاهایی که متراژ قابل توجهی دارند نیاز است تا از چسب های مخصوص و بست های فلزی (در موارد ضروری) استفاده شود.
  3. در مرحله بعد باید دورتادور کار را چسب زنی کنید.
  4. رول ها را با دقت فراوان روی زمین و کنار یکدیگر قرار دهید. رول ها نباید روی هم قرار گیرند یا از یکدیگر فاصله داشته باشند.
  5. نوارهای اتصال را در لبه رول ها و روی زمین قرار دهید. لبه هر رول باید روی این نوار قرار گیرد.
  6. روی نوارها را چسب زنی کنید و لبه رول ها را با دقت فراوان روی نوار بگذارید تا به یکدیگر الصاق شوند.
  7. بعد از اجرای کار در هر قطعه، در محل های چسب زنی شده یک وسیله سنگین بگذارید تا چسب ها به خوبی عمل کنند.
  8. مراقب باشید که این وسیله نباید به قدری سنگین باشد که به خمیدگی الیاف ها منجر شود.
  9. در تمام مواردی که از برش های خاصی برای پوشش سطح استفاده کرده اید حتماً از چسب زنی استفاده کنید.
  10. در فضاهایی مانند تراس ها که متراژ بالایی ندارند می توانید رول ها را مانند موکت پهن کنید.

نصاب چمن مصنوعی

نصب چمن مصنوعی پروسه بسیار مهمی است که باید به آن دقت کنید. درواقع بسیاری از افراد فکر می کنند خودشان می توانند بدون هیچ‌گونه تخصصی آن را انجام دهند. با این حال نصب انواع چمن مصنوعی نیازمند دقت به جزئیات، اندازه گیری درست، دقت در مصرف چسب به اندازه و بسیاری از نکات دیگر است. نصاب چمن مصنوعی به صورت حرفه‌ای این کار را برایتان انجام می دهد و می توانید با خیال راحت، زیبایی محیط را به آن ها بسپارید.

بهتر است به هیچ وجه به منظور کم کردن هزینه نصب چمن مصنوعی از لیست خرج ها، این کار را به افراد غیرحرفه‌ای نسپارید. سونار استار هم پخش کننده انواع چمن مصنوعی با بهترین قیمت و کیفیت است و هم می تواند انواع نصب را برای شما انجام دهد. مجموعه تخصصی و کادر حرفه‌ای سونار استار، با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت، نصب چمن مصنوعی شما را بر عهده می گیرند. اعتماد به یک نصاب چمن مصنوعی و سپردن کار به کاردان، باعث می شود محصول موردنظرتان آسیب نبیند و حتی این امر در طولانی شدن عمر آن نیز تأثیر خواهد گذاشت.

از آنجایی که چمن های مصنوعی بسیار حساس هستند و بید مراقب باشید هنگام نصب کاملاً درست روی سطح قرار بگیرند و چسبشان خشک شود. استفاده از چسب کم باعث می شود زود بلند شوند و چسب زیاد یا خشک نمی شود و یا به چمن آسیب وارد می کند. به همین دلیل است که باید به تمامی جزئیات آن در نصب دقت شود و یک خطای کوچک، ممکن است چمن را خراب کند.

پاسخ به سوالات متداول کاربران

برای چسباندن چمن مصنوعی از چه چسبی استفاده کنیم؟

برای این کار بهتر است یک چسب چمن مصنوعی خوب را انتخاب کنید. چسب دو جزئی یک انتخاب مناسب برای این کار است.

زیر سازی چمن مصنوعی را چطور انجام دهیم؟

به صورت کلی دو نوع زیرسازی چمن مصنوعی وجود دارد. زیرسازی سخت و زیرسازی غیر سخت؛ روش کار هر دوی این موارد را در این مقاله به طور کامل توضیح داده ایم.

نحوه نصب چمن مصنوعی در بالکن چگونه است؟

برای نصب چمن در بالکن میتوانید از روش متداول گفته شده در مقاله استفاده کنید. مراحل کار هم شامل: زیرسازی، برش کاری، اورلب، چسب زنی و نصب نهایی چمن است.

تماس پیامک Whatsapp