چمن هیبریدی

چمن هیبریدی

چمن هیبریدی 650 366 سوناراستار

یکی از اصطلاحات مدرنی که در عصر حاضر با آن مواجه می شویم چمن هیبریدی است. پیش از این ها شاید اصطلاح چمن مصنوعی بارها به گوش شما خورده باشد اما باید بدانید که اصطلاح علمی و تخصصی آن همین چمن هیبریدی می باشد. خرید چمن مصنوعی هیبریدی و نصب اصولی آن به شما کمک می کند تا یک فضای دل انگیز را در حیاط خانه خود داشته باشید. شاید هم هدف شما از خرید چمن مصنوعی استفاده از آن برای نصب در زمین های ورزشی باشد و یا حتی ایجاد فضای مناسب برای اجتماعات و گردهمایی ها! رنگ سبز طبیعی و بافت مطلوب این چمن ها به شما امکان استفاده از آن ها در مکان های مختلف را می دهد؛ اما بهتر است پیش از اقدام به این کار اطلاعات دقیق و حساب شده ای را در خصوص چمن مصنوعی از نوع هیبریدی به دست آورید.

چمن هیبریدی چیست؟

چمن هیبریدی به صورت کامل در زمره چمن های مصنوعی قرار نمی گیرد اما باتوجه به الیاف های مصنوعی که در قسمت ریشه قرار گرفته اند نمی توان آن را نوعی چمن طبیعی قلمداد کرد با این حال تعداد متخصصین امر که از آن به عنوان چمن مصنوعی یاد می کنند بسیار بیشتر از کسانی است که سعی می کنند آن را نوعی چمن طبیعی جلوه دهند.

تعریف چمن هیبریدیدر تعریف این نوع چمن می توان گفت که Hybrid grass یا چمن طبیعی تقویت شده، حاصل ترکیب چمن طبیعی با الیاف تقویت کننده مصنوعی است که بیش از همه در زمین های فوتبال، راگبی، گلف و بیس بال آن هم در مناطق گرمسیر جهان بکار می رود. از دیگر موارد استفاده از چمن هیبریدی، ساخت فضاهای ویژه کنسرت و اجتماعات است و بعد از آن نیز می توان به استفاده محدود از چمن های مصنوعی برای خلق فضای سبز اطراف هتل ها، ساختمان های لوکس و یا حیاط خانه ها اشاره کرد.

مزایای چمن هیبریدی

مزایای استفاده از چمن های مصنوعی به حالات مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال می توان به مناطق گرمسیری اشاره کرد که اصولا کاشت چمن طبیعی با صرف هزینه های بسیار بالا همراه است و در بسیاری از موارد نیز به نتیجه ای مطلوب منتهی نمی گردد. گرمای هوا می توان به راحتی بافت چمن طبیعی را سوزانده و آن را از بین ببرد؛ بنابراین اولین مزیت تولید و فروش چمن هیبریدی به استفاده از آن در مناطق گرمسیری تعلق دارد.

بعد از این گزینه باید به مزیت استفاده از چمن مصنوعی تزئینی در مناطق کم آب اشاره نمود. همانطور که می دانید داشتن یک چمن طبیعی و سرسبز به سیستم آبیاری پیشرفته نیاز دارد. اگر هم سیستم پیشرفته آبیاری نداشته باشید باید روزانه زمان مشخصی را صرف آبیاری کردن نمایید. قطعا این کار در مناطق کم آب و گرمسیری به یک معضل جدی تبدیل می گردد.

سومین مزیت استفاده از چمن هیبریدی، کاهش هزینه ها در گذر زمان است. شاید در وهله اول با توجه به قیمت چمن هیبریدی مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری شوید اما در گذر زمان و باتوجه به عدم نیاز به آبیاری و مراقبت های دوره ای، قطعا متوجه کاهش هزینه ها خواهید شد. اگر هم بخواهید آن را روی چمن طبیعی بکارید که به شدت هزینه های خود را در همان مرحله اول نیز کاهش خواهید داد. با این حال معایب مربوط به این روش را در ادامه تشریح خواهیم کرد.

معایب چمن هیبریدی

در تصور بسیاری از افراد، مصنوعی بودن و طبیعی نبودن اولین و مهمترین ایرادی است که به نسل جدید چمن ها وارد می شود هرچند این ایراد به ظاهر بزرگ در سایه مزایای فوق رنگ باخته و به یک گزینه محبوب مبدل می گردد؛ بنابراین می توان گفت این گزینه نه تنها یک ایراد محسوب نمی شود بلکه می تواند یک مزیت مطلوب نیز به حساب آید.

دومین ایراد وارده به زمانی تعلق دارد که چمن مصنوعی را روی چمن طبیعی نصب کرده اید. این کار در وهله اول نه تنها هیچ ایرادی ندارد بلکه با کاهش هزینه های نصب و افزایش سرعت کار به عنوان یک مزیت نیز محسوب می شود اما با توجه به اینکه شرایط نامساعدی برای چمن طبیعی ایجاد می گردد امکان رشد علف های هرز را افزایش داده و این امر باعث می شود تا به مرور زمان مسئولیت شما برای مسطح سازی و زیباسازی ظاهر چمن ها افزایش یابد.

البته اگر چمن مصنوعی را روی چمن طبیعی نصب کرده اید و نیاز به زیباسازی مجدد دارد و یا نیاز به تمیز کردن چمن مصنوعی را احساس می کنید می توانید با شرکت سونار استار تماس گرفته و درخواست کنید تا در یک زمان مناسب نسبت به تمیز کردن چمن مصنوعی اقدام کنند. نصب چمن مصنوعی و همچنین تمیز کردن چمن هیبریدی از جمله خدمات این مجموعه می باشد.

نحوه نصب چمن هیبریدی روی چمن طبیعی

نصب چمن هیبریدیبرای بسیاری از افراد سؤال است که آیا امکان نصب چمن هیبریدی بر روی چمن طبیعی وجود دارد؟ در حالت کلی باید به این سؤال پاسخ مثبت بدهیم اما این مسئله ای است که بسیاری متخصصان و مهندسین شما را از آن باز می دارند. در این روش چمن مصنوعی را بدون هزینه های زیر سازی روی چمن طبیعی نصب می کنند. زمانی که دیگر نیازی به انجام کارهای زیرسازی همانند کندن زمین و مسطح سازی آن نباشد طبیعتاً کار نصب چمن نیز با سرعت بسیار زیادی به اتمام می رسد.

همیشه استفاده از راه های میانبر به نتیجه باب میل انسان منتهی نمی شود به همین علت ممکن است دیر یا زود متوجه اشتباه خود بشوید البته این نکته را هم متذکر شویم که در موارد ضروری و درست زمانی که باید هرچه سریع تر یک چمن سبز آماده و سالم را تحویل باشگاه های ورزشی دهید یا در موارد دیگر که زمان اقتضا می کند در کمترین مدت ممکن این کار را انجام دهید می توانید نصب چمن مصنوعی روی چمن طبیعی را انتخاب کنید با این حال باید منتظر نتایج آن هم باشید.

یکی از مهمترین خدماتی که توسط شرکت سونار استار صورت می گیرد نصب چمن مصنوعی است که بنابر درخواست کاربران ممکن است بر روی چمن طبیعی صورت گیرد یا بر روی زمین بدون چمن بعد از انجام عملیات زهکشی و مسطح سازی! نصب اصولی چمن مصنوعی همان‌قدر حائز اهمیت است که خرید آن از یک شرکت متعهد و معتبر می تواند حائز اهمیت باشد.

جمع بندی

هرچند چمن مصنوعی نمی تواند جای چمن طبیعی را بگیرد اما با توجه به اینکه جهان با مسئله کم آبی مواجه است و در بسیاری از مناطق نیز امکان کاشت چمن طبیعی وجود ندارد و یا با دردسرهای بسیار زیادی همراه است بهتر می باشد تا با خرید چمن هیبریدی یک فضای سر سبز و زیبا را در اطراف ساختمان خود یا در زمین ورزشی مورد علاقه تان خلق کنید. بهتر است پیش از اقدام به خرید و سفارش چمن مصنوعی با شماره تلفن های درج شده در این صفحه از وب سایت سونار استار تماس بگیرید و مشاوره لازم را در خصوص چگونگی خرید، نصب اصولی و مراقبت از جمن هیبریدی دریافت نمایید. انواع چمن مصنوعی که توسط این مجموعه عرضه می گردد بسیار متنوع است و شما می توانید بنابر نیاز خود یک نوع مناسب از چمن های معرفی شده در این وب سایت را انتخاب کنید.

از جمله مهمترین انواع چمن مصنوعی که توسط شرکت سوناراستار عرضه می گردد می توان به چمن مصنوعی وندا، چمن مصنوعی سانا، چمن مصنوعی آمیتیس، چمن مصنوعی سافت، چمن مصنوعی گرین و چمن مصنوعی گرین اشاره کرد که برای استفاده در زمین های ورزشی یا ساخت پاسیو به بکار می روند.

تماس پیامک Whatsapp