چمن مصنوعی سگ و گربه

چمن مصنوعی سگ و گربه

چمن مصنوعی سگ و گربه 580 440 سوناراستار

در تمام جهان به خصوص کشورهای امریکایی و اروپایی یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از چمن مصنوعی سگ و گربه خانگی است. کاربردی که در ایران کمتر با آن آشنا هستیم و به طور معمول از چمن مصنوعی تنها به عنوان کفپوش زمین‌های ورزشی یاد می‌کنیم. درست مانند صاحبان گربه‌ها که می‌دانند در کنار نگهداری از گربه نمی‌توانند از گیاهان خانگی‌شان به خوبی مراقبت کنند، صاحبان سگ‌ها نیز می‌دانند در صورت نگهداری از سگ خانگی، چمن‌های طبیعی خانه‌هاش هیچوقت سبزتر نخواهد شد. به همین دلیل است که آن‌ها تمایل زیادی به استفاده از بهترین چمن مصنوعی در محیطی دارند که سگ‌هایشان نیز زندگی می‌کنند.

یکی از مهمترین کاربردهای چمن مصنوعی در دنیای امروز استفاده از آن در محیط زندگی حیوانات خانگی است. کاربردی که سهم مهمی از بازارهای اروپایی را به خود اختصاص داده است و محصولات ویژه چمن گربه برای برآورده کردن نیازهای این دسته از کاربران در آن طراحی و تولید شده است. اگر به فروشگاه های عرضه محصولات مخصوص حیوانات خانگی در سطح اروپا و امریکا سر بزنید حتما قفسه ها و ردیف هایی را می بینید که پر از انواع چمن مصنوعی ویژه حیوانات خانگی است. در این مطلب از وبلاگ سونار قصد داریم شما را با اهمیت چمن مصنوعی ویژه حیوانات خانگی آشنا کنیم و درباره کمپین ویژه ایرانیان سونار برای ارائه این محصولات نیز صحبت کنیم.

مزایای چمن مصنوعی سگ و گربه

در کنار چالش‌های آب و هوایی و سختی‌های مراقبت از چمن طبیعی، سگ‌ها یا بهتر است بگوییم بعضی از سگ‌ها مشکلات اضافه‌تری برای چمن‌ طبیعی به وجود می‌آورند. به همین دلیل صاحبان آن‌ها تمایل دارند تا با استفاده از بهترین چمن مصنوعی شرایط بهتری برای نگهداری از حیوانات خانگی خود داشته باشند. معمولا در کشورهای اروپایی و در خانه های بزرگ و حیاط دار یا در باغ ها و باغچه ها محیطی را چمن طبیعی کرده و برای نگهداری سگ ها و گربه های خانگی از آن استفاده می کنند. یا حتی اگر در خانه های آپارتمانی هم از حیوانات خانگی نگهداری می کنند فضایی در بیرون از آپارتمان به این حیوانات اختصاص دارد. اما در چند سال اخیر این فضا از چمن طبیعی به چمن مصنوعی سگ و گربه تغییر پیدا کرده است.

  1. اول به دلیل مصرف بالای آب برای نگهداری از چمن طبیعی که حتی در آمریکا و کانادا ممنوعیت آن به قانونی مصوب تبدیل شده است. دوم بخاطر اینکه حیوانات خانگی با راه رفتن روی چمن طبیعی، کندن آن و همینطور آمدن به خانه تمامی خاک ها، آشغال ها و هر آنچه داخل خاک چمن طبیعی بوده است را با خود به داخل خانه می آوردند. اینجا بود که چمن مصنوعی جایگزینی منطقی برای چمن طبیعی در نگهداری از حیوانات خانگی شد.
  2. با نصب چمن مصنوعی سگ و گربه بخصوص سگ ها و گربه ها، به شما تضمین می دهیم که خانه تان پاکیزه تر می شود. سگ ها دوست دارند در حیاط بازی کنند و اگر یک نقطه کثیف یا گودال گل یا چمن مرطوب وجود داشته باشد، آنها به سرعت آن را پیدا خواهند کرد! شما دوست دارید حیوانات خانگی خود از فضای خارج از منزل لذت ببرند، اما هنگامی که آنها را به مکان های مختلف در خارج از خانه می برید، همیشه ناراحتی از کثیف شدن خانه را تجربه می کنید.
  3. علاوه بر این وقتی که صرف تمیز کردن و پولی که صرف خرید محصولات برای تمیز کردن نه تنها خانه خود، بلکه سگ خود را نیز می کنید هم بیش از حد و گران است. در ادامه چند مزیت استفاده از چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی اشاره می کنیم.

چمن مصنوعی سگ و گربه غیرقابل حفاری است

حفاری، کندن گودال و دست و پا زدن در خاک از علاقه مندی ها و تفریح های لذت بخش سگ ها است. صاحبان آن ها هم وقت می گذارند و سگ خود را برای گردش به بیرون از خانه می برند اما مدام باید با خاک و موادی که از خاک به آن ها چسبیده است به خانه برگردند. حالا اگر در محیط خانه چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی داشته باشید که سگ ها با راه رفتن داخل آن همان حس چمن طبیعی را دریافت کنند و خانه و زندگی را هم پاک و تمیز نگه دارند چرا اقدام به خرید و نصب آن نکنید؟ به عنوان یک نگهدارنده سگ حتما مشاهده کرده‌اید که حیوان شما تمایل زیادی به حفاری خاک دارد. می‌خواهد در هر گوشه و کناری از حیاط که باغچه یا چمن پیدا می‌کند مشغول حفاری و ایجاد گود شود. این کار هم پاهای او را کثیف می‌کند و هم زحمت شما را برای نگهداری از باغچه و حیاط بیشتر. پس راه حل برای تمیز و سالم ماندن محیط استفاده از چمنی است که قابلیت حفاری نداشته باشد. احتمالا یک چمن مصنوعی!

قابلیت شستشوی چمن گربه

بهار و تابستان فصل گرما و گرده است. فصلی که بر روی چمن های طبیعی انواع گرده ها و ذرات باقی می ماند و سگ هاو حیوانات خانگی نیز آن را با خود به داخل خانه می آورند. چمن مصنوعی سگ و گربه به دلیل جنس ذرات سازنده آن هیچکدام از این ذرات را در خود نگه نمی دارد و بعلاوه به آسانی تمیز می شود. هنگام تمیز کردن و شست و شو چمن مصنوعی نگران از بین رفتن یا کنده شدن آن نیستید و این عامل مهمی در نگهداری از حیوانات خانگی است که محل زندگی و رفت و آمد آن ها همیشه پاک و تمیز باشد. ادرار سگ مقدار زیادی نیتروژن دارد که می‌تواند چمن‌های طبیعی را از ریشه نابود کرده و به سرعت باعث زردی و از بین رفتن آن‌ شود. از طرفی فضولات دیگر سگ نیز بر روی چمن طبیعی با تغییراتی که برای آن ایجاد می‌کند باعث نابودی چمن طبیعی می‌شود. راه حل چیست؟ استفاده از چمن گربه که در زیبایی و حس طبیعی بودن با چمن طبیعی برابری می‌کند، در عین حال قابل شست و شو و ضدعفونی کردن است.

کاهش تماس با حشرات و خزندگان خطرناک

وقتی می‌گوییم حیوان خانگی یعنی اگر در اکثر زمان‌ها هم در حیاط یا تراس زندگی می‌کند اما گاهی به خانه وارد می‌شود و کودکان یا بزرگ‌ترها با او بازی می‌کنند. بنابراین رعایت نکات بهداشتی سگ برای وارد شدنش به محیط خانه ضروری است. این درحالی است که امکان رشد انواع حشرات و خزندگان که ناقل انواع میکروب‌ها و بیماری‌ها هستند در چمن طبیعی بسیار زیاد است. چرا که محیط‌های طبیعی محل رشد و زندگی‌ این دسته از موجودات است. بنابراین جایگزینی چمن مصنوعی با چمن طبیعی از انتقال بیماری‌ها و میکروب‌های فضای آزاد به داخل خانه جلوگیری کرده  و به سلامت خانواده کمک می‌کند.

بهترین چمن گربه

چیزی درباره یک چمن طبیعی وجود دارد که برای نگهداری از سگ در محیط آن باید مراقب باشید. سگ ها علاوه بر اینکه تمایل زیادی به بازی کردن روی چمن طبیعی دارند بی هوا و بدون اندازه هم چمن های طبیعی را می خورند که این باعث یک بیماری گوارشی در آن ها می شود. در عوض استفاده از چمن مصنوعی سگ و گربه به ویژه سگ ها مانع از بروز این بیماری ها می شود. برخی شرکت‌ها در بعضی نقاط جهان که بیشترین مصرف چمن مصنوعی برای حیوانات خانگی را دارند، اقدام به تولید چمن‌های مصنوعی مخصوص برای این کاربرد کرده‌اند. چمن‌هایی که حتما از نسبت استانداردی از پلی اتیلن و پلی پروپلین ساخته شده، پشتوانه یا بکینگ آن بسیار محکم است، مواد ضد میکروب در ترکیبات آن‌ها وجود دارد و محصولی استاندارد برای حفظ سلامت خانواده‌ها به وجود آورده است.

ایرانیان سونار به عنوان یکی از قدیمی ترین شرکت های عرضه کننده چمن مصنوعی که تنها وارد کننده چمن مصنوعی از شرکت سی سی گراس در ایران است همواره با پیش بینی نیازهای خریداران محصولات خود را به آن ها عرضه می کند. در همین راستان و در جهت برآورده کردن نیاز فروشگاه های عرضه محضولات نگهداری از حیوانات خانگی، ایرانیان سونار در آخرین همکاری خود اقدام به عرضه چمن گربه مدل گرین در ابعاد نیم متری و یک متری در فروشگاه های بزرگ پت شاپ کرده است. این چمن با ارتفاع نخ ۲۰ / ۲۵ و ۳۰ میلی متری و با تراکم ۱۶-۱۴ گره در هر ۱۰ سانتی متر مناسب ترین نوع چمن مصنوعی ویژه حیوانات خانگی است. همچنین به همراه رول های چمن مصنوعی که در فروشگاه ها به فروش می رسد راهنمای ساده نصب و نگهداری از چمن به همراه ضمانت نامه ۳۶ ماهه آن وجود دارد که خیال خریداران را از کیفیت محصولی که تهیه می کنند راحت می کند. همچنین اگر شما صاحب فروشگاه پت شاپ هستید می توانید با شماره های دفتر ایرانیان سونار تماس گرفته و حاصل این همکاری را برای مشتریان خود عرضه کنید.

شستشوی چمن مصنوعی سگ و گربه

بو‌های عمومی طیف وسیعی از بوها را شامل می‌شوند و هر منشای می‌توانند داشته باشند. برای مثال بو ناشی از ماندن زباله در چمن مصنوعی، بو ناشی از فضولات حیوانات یا ادارار سگ و گربه که معمولا از چمن مصنوعی برای نگه‌داری از آن‌ها استفاده می‌شود و هر بو دیگری که ممکن است از قرار گرفتن چمن مصنوعی در محیط آزاد به وجود آید . راه حل چیست؟

راه حل از بین بردن این بوها شست و شو و تمیز نگه داشتن چمن مصنوعی سگ و گربه است. برنامه تمیز نگه داشتن چمن را منظم پیش ببرید تا هیچ بوی آزار دهنده‌ای ارتباط سبز بین شما و چمن را خراب نکند. به طور منظم با چمن مصنوعی رو‌به‌رو شوید تا بوها را دور نگه دارید. هنگام برخورد با مناطق مشکوک مانند بازمانده فضولات یا غذای حیوان خانگی، آن ها را با صابون سازگار با چمن مصنوعی و یا راه حل سرکه و آب از بین ببرید.  سعی کنید هر هفته  چمن مصنوعی را بشویید تا به رقیق کردن و حذف ادرار حیوانات یا بوی های عمومی در آن منجر شود. شستشو همچنین به تمیز کردن چمن، از بین بردن برخی از گرده و خاک که به طور طبیعی بر روی زمین مانده است کمک می کند. اگر حیوانات خانگی و یا حیوانات محله خود را در نقطه خاصی در چمن مصنوعی می‌آیند و می‌روند، منطقه را بیشتر بشویید تا بو ها دور نگه داشته شوند.

تماس پیامک Whatsapp